Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Specjalistki o książce GaSa

Specjalistki o książce GaSa

Recenzje książki “Rozmowa poprzez dotyk. GaSa – masaż relaksacyjny psów”.

Pisząc książki dla opiekunów psów niezwykle istotnym było dla mnie, aby skonsultować treść ze specjalistkami w psiej tematyce. Jestem ogromnie wdzięczna, że publikacje o GaSa zostały skonsultowane i opatrzone komentarzami: zoopsychologów, behawiorystów, trenerów psów, lekarza weterynarii, zoofizjoterapeuty i dogoterapeutów. Każda z wspaniałych konsultantek aktywnie działa i pomaga psim opiekunom i ich podopiecznym, każda spojrzała na moje treści z innej strony.

Opinie Kaś, Marty, Aś, Agaty i Małgosi znajdziecie na okładkach, ale… umieszczam je również tutaj.
Dzielę się, bo lubię do nich wracać.

autorka z książką o GaSa dla psów

Specjalistki o NOWYM wydaniu

“Pragnę, by każdy opiekun psa przeczytał tę książkę”

To słowa Joanny Hajdyła-Jarosz (psiaedukacja.pl), która jest wyjątkową, wiecznie głodną wiedzy behawiorystką i trenerką psów. Ciekawostka! Podczas projektowania okładki w komentarz Asi wkradła się literówka, którą wypatrzyłyśmy na wydruku próbnym (warto robić wydruki próbne!).

“Pragnę, by każdy opiekun psa przeczytał tę książkę. Każdy, kto chce wejść na inny poziom dialogu poprzez subtelny dotyk, pozna sposoby masażu GaSa, który w tym pomoże. Czytelnik nauczy się techniki odpowiedniej dla jego psa i przekona się, ile korzyści płynie z nowej formy spokojnej aktywności, która koi emocje. Masaż GaSa zalecam jako jedną z form wspierania terapii behawioralnych, wzbogacania życia psów, ale w szczególności jako sposób na pogłębianie relacji opiekunów, uważność i szczególną więź z naszymi psimi przyjaciółmi.”

Joanna Hajdyła-Jarosz o książce GaSa

Joanna Hajdyła-Jarosz – zoopsycholog/behawiorysta, dyplomowany trener psów, sędzia Rally-O, egzaminator psów terapeutycznych, członek Rady Szkoleniowców Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego, wykładowca w placówkach oświatowych, założycielka Szkoły Psia Edukacja, autorka licznych publikacji prasowych z dziedziny kynologii, opiekunka psów rasy Welsh Corgi Cardigan.

“Wyjątkowa, ciepła, spokojna oraz nienarzucająca”

Opinia Katarzyny Kucharskiej (futrzon.pl) – kobiety wielu talentów, którą poznałam na wspaniałym kursie Przewodnik Psa Pracującego. Kursie, który obfitował w fantastyczne znajomości – jeszcze do tego wrócimy! 🙂

“Wyjątkowa, ciepła, spokojna i nienarzucająca. To pierwsze słowa, jakie nasuwają się na myśl po lekturze Rozmowy przez dotyk. O wyjątkowości i ponadczasowości tej publikacji świadczy choćby fakt, że była „slow” zanim „slow life” zyskał w Polsce popularność, była w myśl zasady „nic nie musisz”, zanim półki w księgarniach zapełniły się publikacjami psychologicznymi o sztuce odpuszczania i uważności. Autorka niejako wyprzedziła o kilka lat czasy, w których żyjemy, dzięki czemu faktycznie jest zmianą i spokojem, o którym pisze. Jest spójna z wizją, jaką przekazuje w książce. Jest GaSą i ta autentyczność sprawia, że jeśli czytelnik jest otwarty na możliwość odpuszczenia, to nie musi czytać tej książki, on będzie chciał.

Katarzyna Kucharska o książce GaSa

Katarzyna Kucharska – dyplomowany behawiorysta i zoopsycholog, Przewodnik Psa Pracującego. Aktywnie udziela się na rzecz zwierząt w Głownie – od ponad dekady jako wolontariuszka i behawiorystka w Przytulisku dla Zwierząt oraz działaczka w Towarzystwie Przyjaciół Zwierząt „Arkadia”. Założycielka Futrzonowej Akademii Przyjaciół Zwierząt, behawiorysta marki Futrzon. Dziennikarka, blogerka, social media menedżer. Spełniona mama, która rzuciła etat, by być bliżej dzieci i swojej pasji. Dumna opiekunka dwóch cocker-spanielek – Lilo i Gai.

“Dzięki lekturze czytelnicy będą mogli zbudować oraz pogłębić relację ze swoim psem.”

Małgorzata Krzemińska (dogoterapiawlodzi.pl) cudowna dogoterapeutka i… kolejna uczestniczka wyjątkowego kursu, o którym już wspominałam. Podzielamy też zamiłowanie do maskotek. 😉

“Jest to książka, po którą powinni sięgnąć i świadomi opiekunowie psów, i osoby, które dopiero przyjmują pod opiekę swojego pierwszego psa i chcą, by stał się ich czworonożnym przyjacielem. Uważam, że powinna być dołączana przez hodowców do wyprawki dla każdego szczeniaka oraz darowana z każdym adoptowanym psem.
Dzięki lekturze czytelnicy będą mogli zbudować oraz pogłębić relację ze swoim psem.
Ta książka daje zarówno konkretne wskazówki potrzebne początkującym, jak i prezentuje filozofię GaSa, z którą utożsamią się wszyscy prawdziwi miłośnicy psów – bo czy nie jest przyjemnie odkryć, że nasz uważny kontakt z psem podczas sesji masażu jest ważniejszy niż pogłębiona wiedza na temat psiej anatomii?”

Małgorzata Krzemińska o książce GaSa

Małgorzata Krzemińska – dogoterapeuta, przewodnik psów pracujących w dogoterapii, pedagog, logopeda. Współprowadzi kursy dogoterapii w „Dogoterapia w Łodzi”, przekazując wiedzę na temat dobrostanu psa podczas zajęć oraz komunikacji z psem. Miłośniczka psów zaprzęgowych i zawodniczka sportu psich zaprzęgów, opiekunka siberian husky Shivy oraz adopotowanego mieszańca Whispera.

“Dla każdego bez względu na wiek i znajomości manualnych technik.”

Słowa Agaty Rekun-Gregorczyk (vitavet.eu), która jest moim “guru” w dziedzinie zoofizjoterapii. Osoba, z którą uwielbiam robić łączone warsztaty (GaSa + aromaterapia, GaSa + osteopatia), bo mogę korzystać z Jej wiedzy i doświadczenia. 🙂

Cudowna pozycja na temat pozawerbalnej „rozmowy” z każdym zwierzęciem. Poruszająca niezmiernie ważne wątki dotyczące bliskości, uważności i skupienia na masażu naszych towarzyszy. Dla każdego bez względu na wiek i znajomości manualnych technik. Komunikacja, bliskość, uważność – to w trzech słowach o masażu GaSa.”

Agata Rekun-Gregorczyk o książce GaSa

Agata Rekun-Gregorczyk – magister fizjoterapii, osteopata zwierząt. Autorka licznych artykułów do pism branżowych. Jest również wykładowcą na konferencjach i seminariach o tematyce weterynaryjnej. Jest członkiem A.I.R.O.P. (L’Associazione Italiana per la Rieducazione Occluso Posturale). Jej atutem w pracy jest przede wszystkim to, że choć zwierzęta nie mówią, ich ciało wyraża wszystko to, co ona potrzebuje wiedzieć, aby im pomóc.

Specjalistki o książce GaSa
(wyd. I)

Nie byłoby drugiego, nowego, uzupełnionego wydania bestsellera o masażu relaksacyjnym psów, gdyby nie to pierwsze. Książka z 2012 roku miała również wspaniałe konsultantki. Uwielbiam wracać do tych słów.

“Książka Marty jest dla mnie o tym, co w życiu najważniejsze: o uważności, o miłości i o szacunku. O tym, co istnieje poza słowami i co nadaje sens wszystkiemu.”

Marta Zawistowska – przyjaciółka psów

<3

Marta

“W sposób szczególny polecam tę publikację osobom, które na co dzień pracują z psami, ale także właścicielom domowych pupili. W natłoku codziennych obowiązków często zapomina się o tak prozaicznej rzeczy jak relaks oraz budowanie pozytywnych relacji z czworonogiem. Jak pisze autorka „każdy pies jest inny”, dlatego warto oddać się lekturze i spróbować poznać swojego przyjaciela, nie tylko w obszarze „jakie umie sztuczki”, ale „jaki w ogóle jest” i porozmawiać z nim bez używania „dużych liter”.”

Joanna Nawrocka-Rohnka (drjnr.pl) – doktor nauk o zdrowiu, fizjoterapeutka, specjalistka zdrowia publicznego, dogoterapeutka, przewodniczka labradora Santka i buldożka francuskiego Karramby

Niezwykle inspirująca swoimi wieloma działaniami!

Joanna Nawrocka-Rohnka

“Wspaniała książka przeznaczona dla każdego opiekuna psa, a także specjalistów pracujących z psami jak lekarze weterynarii, behawioryści, zoopsycholodzy. Pokazuje, że masaż poprzez angażowanie zmysłów, emocji, uczuć może być niewerbalną formą komunikacji z psami, sposobem na zbudowanie trwałej więzi człowieka z psem. Wykonując masaż GaSa odbywasz niezwykłą podróż do swojego wnętrza i wnętrza twojego psa.”

Katarzyna Gryglewska (weterynarz-behawiorysta.pl) – lekarz weterynarii, inż. zootechniki, behawiorysta COAPE, członek Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE oraz Polskiego Towarzystwa Etologicznego, opiekunka borderki Iris

Cieszę się, że moje zwierzaki są pod Jej opieką. <3

Katarzyna Gryglewska

WDZIĘCZNOŚĆ

Mam ogromne szczęście, że są w moim życiu wspaniałe kobiety, które cytowałam powyżej.
Tak po ludzku, nie tylko w psim obszarze. Dziękuję Drogie Panie!

1 komentarz do “Specjalistki o książce GaSa”

  1. Pingback: Korzyści z masażu psa - Marta Mucha-Balcerek

DODAJ KOMENTARZ (Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest DeGaSa - Marta Mucha-Balcerek. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. )

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *