Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Fundamenty GaSa

Fundamenty GaSa

  • #gasa

Masaż relaksacyjny zwierząt, w którym techniki manualne nie są najważniejsze. Fundamenty GaSa leżą głębiej.

To właśnie z tego powodu, że nie ma tutaj mechanicznego odtwarzania ruchów, GaSa jest cudownym punktem wyjścia do dalszych działań. Fundamenty zbudowane na GaSa mogą być podstawą do budowania relacji, do komunikacji i do pracy z psem.

GaSa daje czas i przestrzeń do nauki

Podczas sesji relaksu staramy się być tu i teraz, jesteśmy skupieni, ruchy wykonujemy wolno i uważnie. To rozmowa w zwolnionym tempie, proponujemy i czekamy, wypatrujemy odpowiedzi. W trakcie GaSa mamy na to czas.

Na warsztatach porównuję to do oglądania filmów z komunikacji w zwolnionym tempie: „ten pies powiedział opiekunowi to, opiekun zareagował tak, czego efektem było takie zachowanie”. W ten sposób możemy analizować komunikację w zwolnionym tempie.

Będąc w interakcji działamy intuicyjnie, z pomocą doświadczenia reagujemy często szybciej, nie zawsze mając świadomość komunikatów, czy znaczenia zachowań.

W masażu GaSa króluje powolność, mamy czas na to, aby zauważyć odpowiedź. GaSa daje przestrzeń, w której łączy się wiedza, doświadczenie i intuicja.

GaSa otwiera na potrzeby psa

Praktykując masaż mamy do dyspozycji różne techniki, ruchy, które możemy wykonać na ciele psa.

W GaSa niezwykle istotnym jest, aby się ich kurczowo nie trzymać. To uczy otwartości na potrzeby psa, pokazuje, że uniwersalne rozwiązania nie istnieją.

Mając świadomość, iż sesja relaksu polega na współudziale, działając z intencją odpoczynku dla czworonoga nastawiamy się na to, aby słuchać.

Fundamenty GaSa - Fibi

GaSa uczy elastyczności w działaniu – są techniki, które są bazą, punktem wyjścia, ale jest też otwartość na bliżej nieokreślone coś ;), co wymyśli w danym momencie pies. Dzięki temu uczymy się odczytywać, co podoba się podopiecznemu, a co powoduje dyskomfort. To wiedza, która przydaje się w każdym aspekcie życia z psem.

GaSa zwiększa zaufanie do swoich możliwości

Masaż GaSa to technika, która od początku była przekazana w ręce opiekunów.

Jako dwunożny przyjaciel swojego zwierzęcia możesz mu pomóc, masz tę moc. GaSa zachęca do szukania odpowiedzi i wsparcia w Opiekunie, w Psie, w relacji pomiędzy nimi.

Fundamenty GaSa - Fibi

Pomoc z zewnątrz, wsparcie specjalistów jest potrzebne, bywa niezbędne, ale… technika GaSa pokazuje, że jest wiele rzeczy, które opiekun może dla swojego psa zrobić. Wspierać, pomóc w relaksie, zadziałać łagodząco na ból, albo tylko i aż… wysłuchać. Być, być razem.

Fundamenty zbudowane na GaSa

Z doświadczeniem w stosowaniu tej techniki będziesz dawać sobie czas na analizę, czy dane aktywności, miejsca, ludzie, inne zwierzęta są dla Twojego podopiecznego dobre. Będziesz mieć poczucie, że nie trzeba wszystkiego, na raz i intensywnie, że przestrzeń, odpoczynek są tym miejscem, w którym można uzyskać odpowiedź.

Dzięki GaSa będziesz wyczulon_ na komunikaty wysyłane przez Twojego psa. Każde proponowane sposoby postępowania, zasady będziesz potrafił_ dostosować do czworonoga, do jego potrzeb i możliwości. To wszystko sprawi, że poczujesz się pewniej w roli opiekuna.

DODAJ KOMENTARZ (Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest DeGaSa - Marta Mucha-Balcerek. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. )

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *