Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Ile kosztuje masaż dla psa?

Ile kosztuje masaż dla psa?

  • #gasa

Mam na to piękną, znaną wszystkim odpowiedź: „to zależy”. Ale spokojnie, nie zostawię Cię z nią.

Prawdopodobnie (skoro czytasz ten wpis) nie muszę Cię przekonywać, co do celowości wykonywania masażu zwierzętom. Chcesz się dowiedzieć gdzie się zgłosić i ile to kosztuje.
[kliknij, jeżeli chcesz przejść od razu do cen]

Gdzie się zgłosić?

ile kosztuje masaż dla psa? | gdzie się zgłosić? | masaż GaSa
masaż GaSa

Masaż klasyczny | leczniczy | rehabilitacja zwierząt

Jeżeli zależy Ci na masażu leczniczym – udaj się do zoofizjoterapeuty. W większych miejscowościach nie powinno być problemu z odnalezieniem specjalisty. Usługa masażu oferowana jest w gabinetach, ale często istnieje też opcja „z dojazdem”.

W skład zoofizjoterapii wchodzi kinezyterapia (lecznicze ćwiczenia czynne i bierne), fizykoterapia (czynniki fizykalne, np. laser, światło czy temperatura) oraz właśnie masaż. Zabiegi rehabilitacji zwierząt powinny być wykonywane przez certyfikowanego zoofizjoterapeutę – sprawdź, czy osoba, do której się wybierasz jest przeszkolona w tym zakresie.

Terapie holistyczne | Akupresura | Refleksoterapia

Jeżeli interesują Cię tzw. metody alternatywne* – rozejrzyj się za usługami terapeutów holistycznych. Być może w Twojej okolicy jest certyfikowany refleksoterapeuta lub praktyk akupresury/akupunktury dla zwierząt?

* – bliżej mi do określenia „uzupełniające”, daleko do podejścia wykluczającego, na zasadzie „konwencjonalna albo alternatywna”.

Masaż TTouch

Może słyszał_ś o masażu TTouch i chcesz sprezentować swojemu podopiecznemu działanie w tym stylu? Zwróć się o pomoc do wykwalifikowanego trenera metody Tellington TTouch dla zwierząt towarzyszących. W Polsce nie ma ich wielu 😉 – zajrzyj na stronę Zuzanny Rybarczyk Psiaki w Zen.

Masaż relaksacyjny dla Twojego Psa

Jeżeli zależy Ci na masażu relaksacyjnym, chcesz, aby Twój podopieczny się rozluźnił, poczuł błogo, chcesz mu po prostu sprawić przyjemność, to… zawsze będę zachęcała do samodzielnego intuicyjnego przegłaskiwania z intencją relaksu.

Znasz swojego zwierzaka najlepiej, porozmawiaj z Nim, na co ma ochotę i wprowadzaj.

Tutaj mogą być pomocne narzędzia z mojej oferty: książki i/lub warsztaty masażu GaSa. Możesz też zainspirować się darmowymi materiałami – zawsze najważniejsza będzie komunikacja i indywidualne podejście.

Ile kosztuje masaż dla psa?

masaż GaSa
masaż GaSa

Na potrzeby tego wpisu rozmawiałam z wujkiem Google. 😉 Przeanalizowałam oferty masażu dla zwierząt w różnych miastach. Co ciekawe często gabinety rehabilitacji zwierząt/terapeuci nie mają cennika na swoich stronach.

Poniżej moje wnioski z analizy ogólnodostępnych informacji.

Masaż klasyczny | leczniczy | rehabilitacja zwierząt

Cena masażu często uzależniana jest od wielkości psa, czasami od czasu trwania. Jeżeli w ofercie jest opcja „z dojazdem” będzie to również wpływało na ostateczną kwotę.

Najtańsza opcja, jaką znalazłam to 30 zł za 30 minutowy masaż. Najdroższa 130 zł za 90 minut masażu. Analizując pod względem miast najwięcej ofert znalazłam w Warszawie i okolicach (50 – 100 zł). Inne miasta, które wzięłam pod uwagę, to: Poznań, Bydgoszcz, Kraków, Łódź, Gdańsk (Trójmiasto) i Zielona Góra.

Terapie holistyczne | Akupresura | Refleksoterapia

Bazując na artykule na portalu psy-pies.com jeden zabieg akupunktury dla psa kosztuje średnio 50 – 100 zł. Refleksoterapia u mnie 🙂 to inwestycja 100 zł za wizytę, przy zakupie pakietu cena za wizytę jest mniejsza.

Masaż TTouch

Konsultacje Terapeutyczne w Psiaki w Zen to inwestycja ok. 250 zł za pojedyncze spotkanie onlinie, cena w pakiecie jest niższa. Zuzanna Rybarczyk zajmuje się nie tylko TTouch, działa ze wsparciem olejków, dotyku i ziół, czyli… ten akapit zdecydowanie jest też częścią terapii holistycznych.

Masaż relaksacyjny dla Twojego Psa

Spróbuj samodzielnie, zainspiruj się darmowymi materiałami z mojej strony, zaufaj sobie i Twojemu Psu
koszt 0 zł. 😉

Masaż GaSa

Jeżeli potrzebujesz dalszego wsparcia – z przyjemnością pomogę i odpowiadam na pytanie „ile kosztuje” zdobycie wiedzy, jak wykonać masaż GaSa:

To jednorazowe inwestycje, z których możecie korzystać do woli! 🙂

Wymieniłam różne rodzaje masażu, pracy z psami za pomocą dotyku. Ważne, żeby pamiętać, iż one się wzajemnie nie wykluczają – wręcz przeciwnie. Techniki opisane w tym wpisie wspaniale się uzupełniają!

Pamiętaj, że zabiegi rehabilitacji zwierząt powinny być wykonywane przez certyfikowanego zoofizjoterapeutę. Gdyby pojawiły się wątpliwości, czy są w przypadku Twojego Psa przeciwwskazania – skonsultuj się z Waszym lekarzem weterynarii.

Pamiętaj też, że możesz ofiarować Twojemu Psu chwilę relaksu dostosowaną do jego potrzeb i możliwości. Porozmawiaj o tym z Twoim Psem, poprzez dotyk lub rezygnując z niego – to też może być piękny i… bezcenny czas.

DODAJ KOMENTARZ (Administratorem danych osobowych podanych w formularzu jest DeGaSa - Marta Mucha-Balcerek. Zasady przetwarzania danych oraz Twoje uprawnienia z tym związane opisane są w polityce prywatności. )

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *