Przejdź do treści
Strona główna » GaSa

GaSa

Oferty zabiegów masażu relaksacyjnego dla zwierząt są coraz bardziej popularne. Niektórym czworonogom jest jednak niezmiernie trudno zrozumieć, iż wizyta polega na tym, aby się położyć, być spokojnym i relaksować się w nowych dla nich warunkach. Obce miejsce, obca osoba nie ułatwiają zadania. W odpowiedzi na te trudności powstało GaSa – masaż relaksacyjny psów/kotów/innych czworonogów.

GaSa nie jest wykonywany przez masażystę/terapeutę. To opiekun poprzez swój dotyk wpływa korzystnie na organizm czworonoga, relaksuje go i buduje z nim głęboką więź. Masaż ten powinien opierać się na współudziale.

Gandzia podczas masażu GaSa - kończyna piersiowa

Warsztaty masażu relaksacyjnego GaSa skierowane są do opiekunów zwierząt, którzy chcą pogłębić więź ze swoim czworonogiem, nauczyć się spędzać z nim spokojnie czas. Pierwsza część zajęć jest teoretyczna, obejmuje m.in. takie zagadnienia, jak: definicja masażu, korzyści wynikające z jego stosowania, przeciwwskazania, opis możliwych reakcji na masaż. Druga część jest częścią praktyczną wykonywaną na maskotkach. W związku z tym, że głównym założeniem masażu jest fakt, iż przystępujemy do jakichkolwiek czynności tylko, gdy pupil wyrazi na nie zgodę, niemożliwym byłoby „ćwiczenie na żywych czworonogach”. Dodatkowym plusem ćwiczeń na fantomach jest możliwość skupienia się na samych technikach, aby nabrać pewności i wprawy. 

Istnieje również możliwość umówienia się na konsultacje indywidualne dla osób, które uczestniczyły w warsztatach lub są po lekturze książki “Rozmowa poprzez dotyk. GaSa – masaż relaksacyjny psów”.

przedpremierowe warsztaty masażu GaSa - Kasia i Lilo - Futrzon