Nowy projekt!

Startujemy z darmowym mailingiem inspirującym do uważnego relaksu z czworonogiem! ✨

Nie ma drogi na skróty. Aby poznać swojego podopiecznego trzeba z nim spędzać czas, obserwować. Bez wymagań, narzucania zachowań. Po prostu z nim być, uczyć się go. Zwierzęta poświęcają na obserwację naszych działań, schematów dużo czasu. Postarajmy się odwdzięczyć tym samym, zorganizujmy chwilę na bycie z nim takimi, jakimi są.

Jestem twórczynią techniki GaSa, techniki masażu, w którym dotyk nie zawsze występuje(!), a na pewno nie jest najważniejszy. To staram się przekazywać na każdych warsztatach, wykładach i w mojej książce. Najważniejsze jest poznawanie swojego czworonoga.


„Moje przemyślenia są takie, że z dużym psem jest naprawdę bardzo ciężko. 🙂 Dużo jest powierzchni do głaskania, sam masaż trwa dłużej, ciężej jest utrzymać koncentrację, zwłaszcza gdy pies jest z tych, które trzeba głaskać z dużą ostrożnością, bo nie są miłośnikami dotyku i cały czas musimy obserwować sygnały, które nam ten pies wysyła. Wydaje mi się, że w końcu dojedziemy do etapu, gdy Bruno się totalnie zrelaksuje i położy się na plecach odsłaniając brzuch, ponieważ tak naprawdę każde kolejne spotkanie było lepsze. 🙂 Masaż jest dla mnie świetnym sposobem na uczenie się, na co mój pies sobie pozwala, co sprawia mu przyjemność, a co niekoniecznie. Pozwala wychwycić pod dłonią nawet najlżejsze napięcie mięśnia, tak naprawdę niewidoczne gołym okiem, a sugerujące już, że dotyk przestaje być komfortowy. Myślę, że będziemy go regularnie praktykować, zwłaszcza, że Bruno jest psem nadpobudliwym a masaż go super wycisza. :)” (Adrianna i Bruno)


Przy okazji poznajemy też siebie.


„Ja jako osoba reaktywna bardzo się zrelaksowałam ponieważ musiałam się skupić nad sobą, nad swoimi emocjami i przede wszystkim nam moim psem. Mogłam spokojnie wsłuchać się w rytm jej serca oraz jej oddechu oraz posłuchać jak chrapie 🙂 Ja zaś mogłam odpocząć, poczuć bliskość mojego psa.” (Iza i Shira)


Nowy projekt # uwaganazwierzaka

Mam świadomość, że GaSa obejmuje techniki masażu i naturalnym jest, że kojarzy się głównie z dotykiem. Dlatego ruszam z projektem #uwaganazwierzaka, żeby pokazać w jaki sposób można działać, budować praktykę uważności na czworonoga. Można to potraktować, jako wstęp do masażu GaSa. Ważne jest jednak, że nie jest to coś do czego dążymy za wszelką cenę. Każdy z elementów, które opisuję w ramach projektu #uwaganazwierzaka jest ważny sam w sobie. Ich kolejność nie jest przypadkowa, ALE nie trzeba „odhaczyć” wszystkich (nie trzeba też później przechodzić do GaSa, nic nie trzeba 🙂 ). W ramach #uwaganazwierzaka skupiamy się na:

  1. Obserwacji/uważności
  2. Oddechu
  3. Dotyku (bez konkretnych technik)
  4. Wdzięczności

Wierzę, że wśród praktyk, którymi będę się dzielić, znajdziecie coś dla siebie, coś Was zainspiruje. Ostateczna forma spotkań z podopiecznymi będzie wynikała z Waszych potrzeb, ich przebieg będzie zależał tylko od Was.

Nie jest to projekt skierowany tylko do opiekunów psów, można praktykować z każdym bratem mniejszym.

Co obejmuje projekt?

mailing z inspiracjami do uważnego spędzania czasu z psem/kotem/małżem/królikiem, całość obejmuje 4 podstawowe wiadomości (1 wiadomość/1 tydzień) + dodatkowe

karta praktyki ogólnej w PDF

– uniwersalny kalendarz do planowania sesji w PDF

wyjątkowa oferta na produkt związany z #uwaganazwierzaka

ilustracja śpiewający ptaszek

Zapraszam do dołączenia do około miesięcznej (sugestia, może trwać dłużej…) podróży ku spokojnemu, uważnemu spędzaniu czasu ze zwierzęciem.

Przejdź na stronę projektu #uwaganazwierzaka.

ilustracje wykorzystywane do projektu #uwaganazwierzaka od Vectorove i blush.design by Ivan Mesaroš

Dodaj komentarz